شیلنگ گاز آرگون

شیلنگ گاز آرگون

شیلنگ گاز آرگون


شیلنگ شفاف سنگین آرگون یکی از انواع شیلنگ میباشد که کاربرد ویژه ای در زندگی روزمره دارد . که به جهت انجام عملیات جوشکاری آرگون مورد استفاده قرار می‌گیرد . یکی از نکاتی که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد مقاومت بالایی است که لازمه تحمل اکسید و خوردگی گاز ها است . به طور کلی شیلنگ‌های گاز آرگون بر حسب مواد اولیه تشکیل دهنده محصول  با رعایت پروتکل های خاصی دسته بندی و تولید میشوند . اگر موارد ذکر شده رعایت نشود موجب گسستگی و خرابی محصول میشود و حتی میتوان گفت که بعد از گذشت مدتی خطراتی را ممکن است در بر داشته باشد .

جوشکاری میگ یا همان مبنای آرگون، از خواصی است که دلیل اصلی استفاده از این محصولات میباشد . جوشکاری با این شرایط و رفتار میتواند مزیت های به همراه داشته باشد . به جهت انتقال گاز آرگون در عملیات جوشکاری میگ، نیاز به شیلنگی مقاوم شده با الیاف تقویت شده میباشد . شیلنگ آرگون را هنگام خرید باید توجه زیادی کرد . از این روش ها می توان برای بررسی که شامل تست‌های کشش، نوع متریال و ضخامت و صدالبته قطر و… باشد میتوان صحت از درستی شیلنگ را پی برد .

شیلنگ های میگ را میتوان در دو سایز 6 و 8 میلی متر در بازار پیدا کرد . به طور عمده و معمول این محصولات را میتوان در دو متراژ 50 و 100 متری در پیدا کرد . می‌توانید آن را در اوزان 8، 5.5 و 11 با چگالی‌های متفاوت خریداری کنید . یکی از مواردی که به هنگام خرید باید به ان توجه کرد لیبل و اصالت محصول میباشد . متاسفانه به دلیل وجود افراد سودجو در بازار و تولید محصولات نامرغوب ، وجود برند معتبر لازمه کار میباشد . پس حتما موقع از برندی خرید کنید که شناخته باشد . اکثر افراد به دلیل قیمت پایین تر محصولات متفرقه دارند در انتخاب دچار اشتباه شده در صورتی که پس از گذشت مدتی متوجه نامرغوبیت و جنس خراب محصول میشوند .

 

گاز آرگون

دلایل فراوانی برای استفاده از این گاز ها وجود دارد ، اما دلیل اصلی که میتوان این انتخاب را داشت میتوان به حوضچه جوش در برابر  آلاینده اشاره کرد .

گازهای محافظ نقش بسیار زیادی در کیفیت و میزان کارایی در طول پروسه را دارند . محافظت از جوش در برابر اکسیژن و رطوبت در هوا به افزایش دوام جوش کمک می‌کند و از خوردگی جلوگیری می‌کند.  جوش در مقابل اکسید ، خوردگی و… مقاومت کمی از خود نشان می‌دهد . از طرفی این احتمال وجود دارد که در اثر قرارگرفتن در مقابل باران، برف و برودت، دچار شکستگی و ترک شود. برای جلوگیری از این مشکل از شیلنگ سنگین آرگون استفاده می‌شود.

مزایای شیلنگ آرگون

مواد اولیه مصرفی در این محصولات از نوع متریال درجه یک میباشد . رعایت کردن استاندارد از جمله ضرورت ها میباشد که باید در کنار مواد اولیه مناسب قرار بگیرد . یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که موجب خرابی شیلنگ‌ها می‌شود ، خوردگی‌های در اثر قرارگرفتن در محیط اکسید است . گاز آرگون همان ترکیبی است که در جوشکاری استفاده میشود . به طور کلی گاز آرگون در نقش یک گاز محافظ که لایه ای را به وجود میاورد عمل می‌کند. یعنی در طول فرایند، ناحیه جوش و الکترود تنگستن را از ایجاد هرگونه آلودگی محافظت می‌کند. درست مانند یک چسب‌زخم در محیطی است که به‌تازگی دچار آسیب شده است.

این شیلنگ به دلیل وجود مواد درجه یک و شفاف و الیاف مصرفی دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد . که می‌تواند گاز آرگون را تحمل کند . البته میزان تحمل و طول عمر به عمل های دیگری همچون ذخامت و طول متراژ بستگی دارد . شما می‌توانید از شیلنگ های  سنگین تر آرگون را در ضخامت‌ها و متراژهای بالاتری استفاده کنید .

خطرات شیلنگ گاز آرگون کم‌کیفیت

بعضی از اشتباهات کوچک میتواند تاثیر بسیار بزرگی را ایجاد کند . استفاده از شیلنگ نامرغوب و کم کیفیت ممکن است دچار ترکیدگی و پخش گاز یا اجماع گاز در شیلنگ شود . یکی دیگر از اسیب هایی که میتوان برای این شیلنگ اشاره کرد جنس داخلی محصول میباشد . منظور از جنس داخلی مواد خشکی است که با برخورد به گاز دچار تشدید بیشتر و ترک خوردی و در نتیجه نشت میشود .

یکی دیگر از نکات که باید در نظر گرفت استفاده از محوصلات که استاندارد ها را رعایت کرده اند که این نوع استاندارد شامل جنس ، طول، ذخامت میشود . استانداردهای تعیین شده توسط GOST  یکی از راه های دوری از جنس های تقلبی نیز میباشد . شیلنگ های گاز آرگون دارای خواص منحصر به فردی میباشد که شیلنگ های معمولی فاقد ان میباشد . پس از شیلنگ های معمولی برای انتقال گاز آرگون استفاده نکنید چرا که ممکن است همان دقایق اول دچار ترکیدگی و خطر آفرینی شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *