شیلنگ دوقلو

شیلنگ دوقلو

شیلنگ دوقلو


شیلنگ دوقلو یکی دیگر از نوع های فراوان خانواده شیلنگ می باشد . در خصوص تعدا لایه میتوان گفت که این محصولات به طور عمده از سه لایه مواد تشکیل میشوند . از خصوصیت های رفتاری هم مقاومت بسیار زیاد در برابر اکسیژن و مقاوم در برابر واکنش پذیری در برابر گاز ها را عنوان کرد . از ویژگی های دیگر جلوگیری از سایش و یا ذوب توسط عوامل خارجی را میتوان گفت . از کاربرد های اصلی که بیشتر در انجام این کار های جوشکاری و برشکاری و این چنین امور مورد استفاده قرار میگیرد .  شلنگ های دوقلو بیشتر در جوشکاری و برشکاری استفاده می شوند‌ و یکی از پرکاربردترین شلنگ ها در دستگاه های جوش و برش می باشند. اکثر این محصولات در دو سایز تولید میشود ، که به طور عموم شیلنگ انتقال هوا که دارای رنگ آبی و انتقال سوخت قرمز رنگ میباشد.

شیلنگ هوای گاز یا شیلنگ هوا برش اسم های دیگری است که این محصول را در بازار میشناسند و به ان معروف هستند . این محصول در چندین رنگ قرمز و سبز یا قرمز و آبی تولید میشود که هر کدام به مخزنی به صورت جداگانه وصل میشود .

 

خرید شیلنگ

نوع های مختلفی از این محصولات در بازار میتوان یافت اما انتخاب درستی که بسته به نیازمان است میتواند دشوار باشد . وجود خواصی در هر کدام اختلافاتی را به وجود اورده است که این محصولات را از هم متمایز کرده است .

به دلیل وجود افراد سودجو و مواد نامرغوب ، محصولات تقلبی و نامرغوب وارد بازار شده است . از این رو توجه به برخی نکات الزامی میباشد .

یکی از نکاتی که موقع خرید باید به توجه کرد رنگ محصول میباشد . از ویژگی های محصول باکیفیت رنگ شفاف و براق میباشد که به صورت یکپارچه روی شیلنگ قرار گرفته باشد . اما تفاوتش با محصول نامرغوب در میزان براقیت  شفافیت رنگ میباشد . نکته ای که باید به ان اشاره کرد کیفیت رنگ در تمام نقاط محصول است . در صورت وجود اختلاف رنگ در نقاط مختلف میتوان به این نتیجه رسید که محصول با مواد درجه یک تولید نشده است .

 بو

بو از عامل های اصلی تشخیص شیلنگ به حساب می آید . یکی از راه های بسیار سریع و راحت در تشخیص بو شیلنگ میباشد . اگه مصول بوی بدی بدهد نشان دهنده کیفیت پایین مواد مصرفی بوده ام در صورتی که محصول بوی پلاستیک دهد یا بوی کمی دهد نشان دهنده کیفیت بالا مواد میباشد .

 

 

طول و قطر

از عواملی که موقع خرید باید به توجه شود طول و قطر میباشد . شیلنگ را بر اساس نوع نیاز خود خریداری کنید که از قبل باید به این امر فکر کرده باشید . یکی از ویژگی های دیگری که در تشخیص محصول مرغوب میتوان بیان کرد ، وجود سایز استاندارد بوده که به راحتی به منبع خود اتصال پیدا کند .

 

انواع شیلنگ هوا برش

شیلنگ هوا برش به سه دسته تقسیم می شود ، عبارتند از ، تک هوا ، تک گاز و دو قلو که در بالا به طور مختصر توضیح داده شد .

 

کاربرد های این محصولات

شیلنگ جوشکاری

شیلنگ جوشکاری

شیلنگ دوقلو هوا برش بیشتر در صنعت جوشکاری و برشکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع دیگر شیلنگ هوا برش میباشد ، به نام شیلنگ تک هوا که با نام دیگری همچون آبی یا بادی معروف می باشد . سایز این محصولات به طور معمولی 8 میلیمتر میباشد و بیشتر مصارف این محصولات در انتقال باد و گاز میباشد .

شیلنگ دیگری که به کیفیت بالا و مواد درجه یک معروف میباشد ، شیلنگ تک قرمز یا گاز است. از خصوصیات ظاهری این محصول دهانه گشاد شیلنگ میباشد که در سایز های متنوعی تولید و روانه بازار میشود . سایزی که بیشتر کاربرد دارد سایر 10 برای این محصول میباشد .

شیلنگ دو قلو هوابرش از نوع شیلنگ گاز رابطی بین انتقال گازهای مورد نیاز به سرپیک جوشکاری یا سرپیک برشکاری را انجام می دهد .

یکی دیگر از شیلنگ های محبوب در بین مصرف‌کنندگان، از نوع تک آبی می باشد. این محصول برای انتقال هوا یا باد مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکثر آنها در سایز ۳ طراحی شده که قابل استفاده در سرپیک و پیستوله ها می باشد و بهتر است بدانید که این رنگ شیلنگ نیز آبی است.

شیلنگ جوشکاری کره ای یکی دیگر از انواع شیلنگ هوا برش است که در سایزها و رنگ های مختلف تولید شده و در قطر ۶ میلی متر می باشد که این شیلنگ بیشتر در جوشکاری های کره ای و الیاف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت شیلنگ دوقلو

این محصولات به دلیل تنوع دارای قیمت های متفاوتی میباشد . این شیلنگ ها عمال های بسیار متفاوتی برای تایین قیمت دارند که میتواند اثر مستقیمی بر قیمت داشته باشد .  دلیل آن به خاطر آپشن های متفاوت و نحوه ی ساخت و استفاده از قطعات با کیفیت می باشد.

به دلیل وارد کردن برخی مواد اولیه از کشور های دیگر و نوسانات بازار مالی ، ارز و دلار تاثیر مستقیمی در قیمت محصولات دارند .

متراژ نیز تاثیر گذار میباشد . به طور کلی هر چه میزان طول و سایز بزرگ تر باشد با قیمت ان رابطه مستقیمی دارد .

قیمت شیلنگ دوقلو در کنار کیفیت، مورد توجه مصرف کنندگان قرار می‌گیرد و مشتریان در هنگام خرید انتظار دارند که یک محصول با کیفیت خریداری کنند تا مدت های طولانی از آن استفاده کنند و اگر محصول نتیجه عالی را نداشته باشد، قطعاً خرید آنها نافرجام باقی می ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *