شیلنگ باد

شیلنگ باد

شیلنگ باد


 شیلنگ باد وسیله برای انتقال هوا از چیزی یا جایی به چیز دیگر است .

این محصولات به دلیل مصرف و اهمیتی که برخوردار میباشند دارای ذخامت ، سایز ، متر و حتی رنگ گوناگونی میباشند .

نکات کلیدی در استفاده از این محصول وجود دارد که باید قبل از استفاده از ان خبر داشت . یکی از این موارد طول شیلنگ میباشد که باید اندازه استاندارد خودش را حفظ کند . به طور عمومی طول این شیلنگ برای حفظ فشار باید مابین 10 الی 15 متر باشند . البته یک نکته دیگر که به آن باید اشاره شود سایز میباشد . قطعا اندازه ورودی و خروجی شیلنگ میتواند تاثیر مستقیمی بر فشار داشته باشد .

مصرف و خرید این شیلنگ ها باید متناسب با ورودی دستگاهی باشد که از ان استفاده میکند و میتوان شیلنگ را مناسب دانست که قطر و ذخامت با توان دستگاه و کارکرد ان برابر باشد .

 

جنس و مواد شیلنگ باد

میتوانید این محصولات را در قالب های مختلفی خریداری کنید . منظور از قالب مواد سانده میباشد که میتواند لاسیک و پی وی سی و پلی اورتان باشد . به دلیل اهمیت بالایی که این محصولات دارند وجود لایه ای از نخ در هم تنیده شده واجب میباشد .

همان طور که در بالا گفته شد این شلنگ در سه حالت از مواد قابل تولید است که نقاط قوت و ضعف میپردازیم.

 

شیلنگ پی وی سی

پی وی سی در تولید شیلنگ باد سهم بسزایی دارد ولی از جایی که اهمیت بالایی دارد باید این مواد در خلوص بالا و بدون هیچ افزودنی تولید و ساخته شوند . یعنی در نگاه کلی باید باید از نوع پی وی سی درجه یک باشد . نکته ای که باید به ان اشاره کرد این جنس محصولات را باید بسته به نوع کاری انتخاب کرد . در ادامه مطلب معایب و مزایا گفته میشود .

 

 

از مزایای اصلی این محصولات فراوانی و قیمت مناسب میباشد .

از معایب این محصولات هم میتوان به نبود تحمل دما اشاره کرد این محصولات مناسب انتقال گاز ها با دمای بالا یا پایین نیستند .

 

شیلنگ لاستیکی

یکی دیگر از موادی که میتوان این نوع شلنگ را تولید کرد لاستیک میباشد .

لاستیک یادآورنده جنس مقاوم و سنگین میباشد . لاستیک به سختی در برابر خورنده ها معروف میباشد به طوری که بنزین نیز روی ان تاثیر نمیگذارد .

از مزایا و معایب این محصولات میتوان شرح زیر را عنوان کرد .

 

از مزیت های اصلی این محصولات مقاومت بالا و طول عمر میباشد . به دلیل وجود قابلیت هایی که در پودر MBR وجود دارد فراورده های این جنس در برابر نور UV و موقعیت های جغرافیای گوناگون مقاوم بوده . از مزیت دیگر نیز میتوان به پیچ نخورندگی اشاره کرد از نشانه های محصولات لاستیکی میباشد .

 

از معایب ها میتوان به وزن سنگین و قیمت بالای این دسته از محصولات اشاره کرد .

 

شیلنگ پلی اورتان

شیلنگ پلی اورتان

شیلنگ پلی اورتان

 

از ویژگی و خصوصیت های این محصولات وزن پایین و انعطاف کم میباشد . میتوان این شلنگ ها را از مواد پلی اورتان تولید کرد . این محصولات به دلیل مواد و ساختاری که در حین تولید اضافه  میشود برخی از ویژگی ها را میگیرد که به موجب آن محصولی با کیفیت پدید می آورد . شاید بتوان این محصول را بهترین نوع شلنگ برای انتقال باد دانست .

در زیر مطلب مزیت و معایب این محصول ذکر شده است .

 

از مزیت اصلی که محصول را منحصر بفرد کرده است  تحمل دمایی میباشد . به طوری که این محصول میتوان دمایی تا -30 درجه را تحمل کند و به کار خود ادامه دهد . البته این نکته را باید گفت که استفاده از این محصول بیشتر در کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار میگرد و استفاده عمومی بسیار پایینی دارد .

 

 

از جمله معایب این محصول نبود انعطاف برای شیلنگ میباشد که فرآیند استفاده و جمع آوری را دچار مشکل کرده است . به طوری که قرار گیری جای ثابت پیشنهاد شده است . از عیب های دیگر این محصول ترک خوردگی میباشد که در حین جمع آوری اتفاق می افتد .

 

 

نتیجه کلی

میتوان این نتیجه را حاصل شد که این شلنگ ها در دسته های پی وی سی و لاستیکی استفاده عمومی بیشتری دارند . چرا که در اکثر کار های روزمره شیلنگ های بادی پی وی سی استفاده میشوند . البته شیلنگ های لاستیکی هم به دلیل قیمتی که دارند بصرفه نمیباشند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *