شلنگ سرم

شلنگ سرم

شلنگ سرم


ست های سرم مصرفی دارای اجزای مختلفی میباشد اما در این مقاله در مورد شلنگ سرم و نحوه تولید ان بحث میکنیم .

شیلنگ های سرم را میتوان در اندازه های مختلفی دید ولی به طور معمول در اندازه 3 میلی متر تولید میشود . به دلیل اهمیتی که این محصول دارد استفاده از مواد درجه یک و بهداشتی ضرورت بالایی دارد . مواد درجه یک را میتوان از روی خواص فیزیکی پی برد . از خصوصیت های اصلی مواد درجه یک  میتوان به شفافیت و براقیت بالا اشاره کرد . این محصولات بدون هیچ بو و کدری تولید میشوند و هیچ بوی زننده ای ندارند که نشان دهنده مواد درجه یک میباشد . هرچه میزان شفافیت بیشتر باشد میتوان این نتیجه را گرفت که محصول بدون هیچ افزودنی تولید شده است .

 

مواد سازنده

اکثر این محصولات از مواد پی وی سی میباشد که به صورت گرانول پی وی سی درامده اند . به دلیل فراوانی و ارزانی محصولات پی وی سی عمده این شلنگ سرم از پی وی سی میباشد . گرانول این مواد با توجه به نوع کارایی که دارند باید در شرایط ویژه ای حمل و تولید شوند .

 

شیلنگ پزشکی

 

 

فرآیند تولید شلنگ سرم

تولید این دسته از محصولات همان طور که در بالا گفته شد شرایط متفاوتی را دارا میباشد . از جمله این موارد استریل کردن  دستگاه تولید میباشد که به صورت بازه ای زمان انجام میشود . یکی دیگر از چالش ها نحوه نگه داری از مواد اولیه که همان گرانول پی وی سی میباشد است . به طوری که محل نگه داری باید فاقد هر گونه میکروب و آلاینده ای باشد . برای به صفر رساندن درصد خطا در تولید قبل استفاده از موادی که قبلا استریل شده ، مجدد استریل میشود تا محصولی بی عیب و نقص تولید شود . البته محل نگهداری و نوع بسته بندی هم به درجات دارای جایگاه خاصی میباشد . هر چند که مراحل تولید اولویت بالا تری دارد اما شرایط نگه داری هم حائز اهمیت میباشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *