شلنگ ارزان

شلنگ ارزان

شلنگ ارزان


از ویژگی های شلنگ های ارزان میتوان به نکات زیر اشاره نمود .

 

  • شیلنگ های تک لایه(بدون لایه اضافی)
  • فاقد نخ
  • مواد درجه دو (مواد بازیافتی)
  • کیفیت رنگ پایین
  • فروشندگان متفرقه
  • استفاده از مواد نامرغوب(روغن و نخ ها و مواد ترکیب شده با فرمولاسیون)

 

 

شیلنگ های تک لایه

به منظور صرفه جویی در هزینه ها خرید شیلنگ تک لایه میتواند بسیار کارامد باشد . این نوع شیلنگ به دلیل نبود ساختار هایی مانند نخ و لایه های مواد دیگر میتواند گزینه مناسبی برای کسانی که دنبال محصول بصرفه هستند باشد . اما در کنار همه این موارد با به این نکته اشاره شود که محصول مورد نظر را برای چه کاری در نظر دارد . چرا هر شیلنگی برای همه کار مناسب نمیباشد . به طور مثال شیلنگ های پی وی سی مناسب شیلنگ بنزین نیستند پرا که در بنزین عاملی وجود دارد که در طول مدت باعث خورندگی و از بین رفتن شیلنگ میشود .

شلنگ های بدون نخ

نخ یکی از عامل های اصلی قیمت در محصول است . نخ ها میتوانند قیمت یک محصول را بالا یا پایین ببرند . از کاربرد نخ ها در شیلنگ میتوان به ایجاد دیواره ای مستحکم و مقاوم اشاره کرد . نخ ها ویژگی های منحصربفردی به شیلنگ ها اعصا میکنند که از اصلی ترین ان ها طول عمر و انعطاف پذیری بالا را بیان کرد .

نخ های شیلنگ در دسته های متفاوتی دسته بندی میشوند . به طور معمول دسته بندی نخ ها بر اساس ذخامت نخ انجام میگیرد .

میتوان به این نتیجه رسید  که شیلنگ های بدون نخ دارای قیمت پایین تری نسبت به مابقی محصولات دارند اما این نکته را که طول عمر و کیفیت بالاتری دارند را نباید فراموش کرد .

مواد درجه دو یا بازیافتی

مواد درجه دو یکی یا بازیافتی که معروف به محصولات اقتصادی میباشد . مواد بازیافتی از دوباره تولید محصولات دیگر به وجود می آیند که طی مراحلی از کار به وجود می آید . در حالت طبیعی و نرمال استفاده استاندارد و اندازه از این مواد ایراد و مشکلی ندارد . ولی با در دسترس قرار گرفتن این مواد به افراد سودجو و استفاده بیش از اندازه میتواند محصولی بی کیفیت و یک بار مصرفی را به وجود اورد .

تشخیص این مواد و محصول تولید شده از این مواد برای افراد عادی سخت و دشوار میباشد . شیلنگ های ارزان را میتوان در دو دسته قرار داد . اولین دسته محصولاتی که به میزان استاندارد و مشخصی این مواد استفاده شده و محصولی مرغوب و با کیفیتی تولید شده است .

دسته دوم را میتوان محصولی را گفت که میزان قابل توجهی از مواد تشکیل دهنده ان مواد بازیافتی میباشد .

اثر پی وی سی بر سلامتی

اثر پی وی سی بر سلامتی

البته این نکته را باید در نظر گرفت که اکثر مردم بعد از شنیدن مواد بازیافتی یادآور محصولاتی بیکیفیت میشوند . این طرز فکر ، اشتباهی میباشد چرا که اگر به اندازه استاندارد در محصول استفاده شود نه تنها باعث کاهش کیفیت میشود بلکه سبب قیمت پایین تری برای محصول میشود .

 

کیفیت رنگ پایین

رنگ یک عامل زیبایی برای هر محصولی به حساب می آید . رنگ یکی از معیار های خرید نیز میتوان باشد و شاید در نگاه اول رنگ محصول به چشم بخورد . شیلنگ های پی وی سی به جذابیت و توع رنگی بالا معروف هستند . رنگ ها شیلنگ را میتوان بر اساس شفافیت و ماندگاری تایین قیمت کرد . به طور معمول رنگ هایی که شفافیت بالایی دارند نسبت به مابقی رنگ گران تر هستند .

پس به نتیجه میرسیم که رنگ نیز میتواند روی قیمت تاثیر بگذارد .

رنگ های صنعتی

رنگ های صنعتی

فروشندگان (تولید کنندگان) متفرقه

یکی از از اصلی ترین دلایلی که میتواند اختلاف زیادی در قیمت بگذارد فروشنده میباشد . این امر میتواند دلایل زیادی داشته باشد ولی موضوعی که مطرح میشود نبود برند و شناسنامه برای محصول میباشد . چرا که فقط محصول تولید شده است و اثری از عواقب و تولید کننده وجود ندارد .

قیمت پایین یک شلنگ میتواند بر گرفته از مواد درجه دو یا بازیافتی ، ترکیبات نامناسب و بی کیفیت ، طول عمر پایین ، بوی بد و … شود .

اما در مقابل ، خرید از یک برند میتواند پاسخگویی از تمام لحاظ حتی عودت مبلغ را در بر داشته باشد .

 

استفاده از مواد نامرغوب

استفاده از مواد نامرغوب هم میتوان جزو دسته های اصلی تاثیر در قیمت شیلنگ دانست . روغن های نارغوب موجود سبب پایین آمدن قیمت محصول شده است ولی این تنها عاملی نیست که روی ان اثر گذاشته از عواقب دیگه این مواد پس دادن روغن و از بین بردن زیبایی و رنگ محصول میباشد . این محصولات زمانی که در معرض نور خورشید قرار میگریند فرایند از بین رفتن محصول تسریع پیدا میکنه .

مواد دیگری هستند که میتوان روی شلنگ تاثیر بگذارند .

عواقب دیگه استفاده از مواد نامرغوب میتوان سفت شدن در شیلنگ در فصول سرد و پس دادن و از بین رفتن بافت و ظاهر و رنگ در فصول گرم سال بیان کرد .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *