شیلنگ سرسبز پلاستیک

سرسبز پلاستیک

سرسبز پلاستیک


شاید اولین سوالی که موقع خرید شیلنگ به ذهنتان میرسد این باشد که  کدام  محصول بهتر و بیشتر به کار ما خواهد آمد .

متاسفانه اکثر مردم هنگام خرید با نداشتن اطلاعات درست نسبت به کاربرد و شرایط نگهداری شلنگ ، خریدی اشتباه را انجام میدهند که نتیجه آن عمر پایین و از بین رفتن محصول بعد از مدتی است .

این محصول هم مانند هر وسیله دیگر ، اگر استفاده نادرستی شود که در چارچوب استفاده آن نباشد ، بعد از گذشت مدتی از بین میرود . یکی از عوامل اصلی در خرابی و ترکیدگی این محصولات هم استفاده نامناسب  که نشات گرفتن از نداشتن اطلاع کافی از شرایط نگهداری آن است .

فروشگاه شیلنگ سرسبز پلاستیک

در این پست میخواهیم شرایط درست نگهداری را توضیح بدیم .

اما قبل از هر چیزی باید درباره انتخاب درست و مناسب نسبت به  نیازمان توضیح دهیم .

شلنگ ها بر اساس مواد به کار برده شده ، لایه و نخ در ساختارشان قابلیت های متفاوتی دارند که هر کدام برای کاری دسته بندی میشود .

به طور کلی میتوان شلنگ چند لایه ای (بیش از 3 لایه) که در ساختار خودشان نخ دارند را در دسته صنعتی قرار دارد که بیشتر مصارف دستگاه های صنعتی میباشد .

شلنگ هایی که در دسته صنعتی قرار میگیرند مناسب انتقال آب و یا گاز به فشار کم نیستند .

شلنگ هایی با ویژگیی همچون نبود نخ و یا ضخامت کم را میتوان در دسته شلنگ های کم توان قرار داد که عمده مصارف آن ها در کار های تزیینی صرف میشود .

شلنگ هایی که در دسته تزیینی قرار میگیرند مناسب آب یاری فشار بالا نیستند چرا که احتمال پارگی و خرابی محصول را افزایش میدهد .

شلنگ هایی با خصوصیت داشتن یک الی سه لایه با ساختار لایه ای پی وی سی را میتوان در دسته عمومی قرار داد که از کاربرد های اصلی این شیلنگ آبیاری و کشاورزی است .

سرسبز پلاستیک

سرسبز پلاستیک

این محصول در دسته عمومی بیشترین آمار خطا بین خریداران در مواقع انتخاب را دارند .

شلنگ های عمومی در چند دسته تقسیم میشود .

  • کشاورزی
  • کشاورزی سنگین
  • عموم

 

دسته کشاورزی

شلنگ هایی با قابلیت کشاورزی به طور معمول دارای دو لایه مواد است که جنس اکثر مواد تشکیل دهنده آن از پی وی سی مرغوب یا مشکی در لایه زیرین است .

دسته سنگین

شیلنگ هایی با قابلیت کشاورزی سنگین به طور معمول در ساختار خود دو یا سه لایه مواد عالی و یک لایه نخ که به صورت در هم تنیده شده و رنگ شده با مواد تقویت دهنده دارند . مواد اصلی تشکیل دهنده این شلنگ را میتوان ترکیب ترموپلاست و پی وی سی دانست .

از ویژگی های دیگه این نوع میتوانیم طول عمر بالا ، تنوع متراژی ، مقاوم در برابر آفتاب و کشش مناسب اشاره کرد .

دسته عموم

کالاهایی با قابلیت عموم بیشتر برای آبیاری های سطح فشار پایین و شستشو استفاده میشوند که نبود نخ در ساختارشان از خصوصیات بارز آن است .

از ترکیبات مواد اصلی آن ها پی وی سی و مشکی را میتوان گفت .

"<yoastmark

شرایط نگهداری

شرایط اصولی نگهداری درست  عبارت اند از:

  • جلوگیری از قرار دادن مستقیم در برابر نور خورشید
  • خالی کردن کامل آب داخل
  • قرارگیری جای مناسب
  • استفاده مناسب نسبت به توان و کارکرد
  • جلو گیری از قرار دادن در سرما

 

جلوگیری از قرار دادن مستقیم شیلنگ در برابر نور خورشید

حد الامکان از قرار گرفتن جلوی نور خورشید پرهیز کنید چرا که پرتو های خورشید که به صورت مداوم به سطح شیلنگ برخورد میکنند باعث از بین رفتن لایه بیرونی  میشود .

یکی از اصلی ترین عامل های پوسیدگی و خراب شدگی شلنگ را هم میتوان نور خورشید را نام برد چرا که زمانی که پرتوی نور خورشید به صورت مداوم و یکنواخت به سطح محصول میتابد باعث افتادگی بافت شلنگ میشود که بعد از گذشت مدتی از سرد و گرم شدگی محصول بافت کاملا از بین رفته و بلا استفاده میشود .

شیلنگ

شیلنگ

خالی کردن کامل آب داخل شلنگ

موردی که شاید فراموش شود یا تا حدی رعایت بشود خالی کردن آب داخل شلنگ است که یکی از ضروری ترین اصل های عمر بالا به حساب می آید .

آبی که بعد اتمام کار داخل میماند ، موجب افزایش دمای بالایی در آن نقطه میشود که آسیب زیادی را به بافت درونی و بیرونی وارد میکند .

با تداوم این امر و بعد از گذشتن مدتی بافت  از بین رفته با کوچک ترین ضربه ای دچار پارگی و ترکیدگی میشود .

با در نظر گرفتن متراژ های بلند ، خالی کردن کامل آب کار دشوار و ، وقت گیر تلقی میشود اما با کمک گرفتن از شلنگ آویز ها میتوان از خارج شدن کامل آب مطمئن شوید و در زمان و عمر محصول صرفه جویی کرد .

قرارگیری جای مناسب

یکی از مسائل مهم و کیلیدی در نگهداری شلنگ میتوان به نحوه جمع آوری آن اشاره کرد .

بسیاری از افراد جای مناسب را برای قرار گیری شلنگ را ، دیوار میدانند ولی مسئله مهم قرار گیری درست است .

استفاده از میخ و پیچ جهت نگهداری شلنگ روی دیوار یکی از رایج ترین روش ها برای جمع آوری است هرچند که اگر وسیله نگهدارنده شلنگ مناسب نباشد و نتواند نیروی وارده را به تمام نقاط پخش کند به مرور زمان باعث پارگی در آن نقطه میشود که محصول را بلا استفاده میکند .

 

شیلنگ

شیلنگ

استفاده مناسب نسبت به توان و کارکرد شیلنگ

قطعا راز سالم ماندن هر وسیله طرز استفاده آن است .

یکی از نکاتی که موقع خرید شلنگ باید از خودتان بپرسید این است که این شلنگ را برای چه کاری میخواهید .

با یافتن جواب درست ، شاید عمر شلنگتان را افزایش دادید .

هر نوعی از این محصول برای کاری ساخته شده است و اطلاعات مربوط به خودش را دارد ، به عنوان مثال شلنگ باغبانی مناسب کار های صنعتی نیست چرا که توان لازم برای انجام کار را ندارد .

شلنگ بر اساس تحمل بارشان دسته بندی میشود که نشان دهنده توان نسبت به فشار وارده است .

زمانی که باری بالاتر نسبت به میزان تحملش وارد شود موجب ترکیدگی و پارگی میشود هر چند که ترکیدگی ممکن بسته به کیفیت و ساختار محصول مدت زمان متفاوتی داشته باشد .

جلو گیری از قرار دادن در سرمای شدید

یکی از مواردی که شاید فراموش شود و اهمیت داده نشود جمع آوری شلنگ در فصل سرما میباشد . که شاید افزایش چشمگیری در عمر محصول داشته باشد .

همان قدر که گرما و نور خورشید به بافت و ساختار شلنگ اسیب میرساند ، سرما و یخبندان میتواند به همان میزان به ساختار و بافت شلنگ آسیب میرساند .

سرما باعث یخ بسته شدن شلنگ میشود که موجب از بین رفتن بافت داخلی محصول بعد گذشت مدتی میشود .

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *