شیلنگ کشاورزی

شیلنگ کشاورزی

شیلنگ کشاورزی


از ویژگی و خصوصیت هایی که در شیلنگ های کشاورزی بسیار هائز اهمیت است ماندگاری و طول عمر است .

شیلنگ های کشاورزی را میتوان به دسته های فراوانی تقسیم کرد . معمولا انخاب کشاورزان شیلنگ های مقاومی هستند که بتوان سالیان سال از انها استفاده و بهره برد . به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از این محصولات و قرار گرفتن در شرایط جوی مختلف(فصل زمستان و تابستان) محصول باید از توان بالایی برخوردار باشد . در این مقاله برخی از ویژگی های شیلنگ کشاورزی را شرح میدهیم .

خصوصیت های شیلنگ کشاورزی

اولین چالشی که رابطه مستقیمی با طول عمر محصول دارد مقاومت بدنه محصول میباشد . به دلیل نوع قرار گیری و درگیری این محصول در ما بین شاخ و برگ ها وجود بدنه ای مقاوم ضروری میباشد .

از چالش های دیگر نوع جمع اوری میباشد که در اکثر مواقع به صورت کاملا نادرست جمع آوری میشود . کشیده شدن روی زمین و گیر کردن بین اجسام از جمله مواردی است که فرایند خرابی را افزایش میدهد .

یکی دیگر از چالش مکان قرار گیری میباشد . جا و مکان از عامل های اصلی ماندگاری محصول میباشد . در صورت قرار گرفتن در معرض مستقیم نور افتاب یا سرما در طول مدت سبب از بین رفتن لایه های محصول و در نتیجه خراب شدن محصول میشود .

البته نکات دیگری در جمع اوری وجود دارد که باید به ان توجه کرد . یکی از این نکات اطمینان از خارج شدن اب داخل شیلنگ میباشد . یکی دیگر از مواردی که بسیار شایع میباشد شیلنگ جمع کن های دست ساز یا غیر استاندارد میباشد که میتواند اسیب به شلنگ وارد کند . در صورتی که شیلنگ جمع کن به صورت درست و استاندارد شیلنگ را جمع نکند ، موجب فشار روی قسمتی از شلنگ میشود یا از موارد دیگر شلنگ جمع کن های دست ساز میباشد که به وسیله وسایلی همچون میخ و میله درست میشود که همین امر سبب ایجاد خراش بر روی سطح شیلنگ میشود .

یکی دیگر از مواردی که میتوان در عمر محصول تاثیر گذار باشد ، نوع مصرف از شیلنگ میباشد .

هر شیلنگی توان تحمل فشاری را دارد ، در صورتی که فشار بیشتری به شیلنگ وارد شود سبب ترکیدگی در مئت زمان کمی میشود که ان محصول را کلا از کارایی می اندازد .

 

این ها نکات نگهداری و شرایطی بود که یک محصول باید بگذراند . ولی در همه مواردی که در بالا گفته شد بسته به نوع شیلنگ میتواند دارای تفاوت هایی باشد . شیلنگ ها در مواد اولیه دارای تنوع بالایی میباشد . اما نوع هایی که برای امور کشاورزی مناسب میباشد به این شرح میباشد . شیلنگ های پی وی سی _ شیلنگ ترموپلاست _ شیلنگ های لاستیکی

 

شیلنگ های پی وی سی

شیلنگ پی وی سی رویه رنگی داخل مشکی برند اطلس

شیلنگ پی وی سی رویه رنگی داخل مشکی برند اطلس

شیلنگ های پی وی سی به ماندگاری و قیمت ارزان معروف میباشد . این محصولات یکی از بهترین گزینه های برای امور کشاورزی میباشد . این محصولات علاوه بر کیفیت بالایی که دارا میباشند دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به محصولات مشابه با مواد دیگر هستند . به دلیل تنوع بالا در این محصولات انتخاب دشوار میباشد اما با داشتن دانش در باره شیلنگ پی وی سی و دانستن میزان کاری که از شیلنگ میخواهد میتواند انتخابی درست را داشته باشد .

اگر این محصولات برای آبیاری های بسیار سنگین میخواهید باید به چند نکته اشاره شود . اولین نکته میزان سنگینی و گوشته شیلنگ میباشد . نکته دوم تعداد لایه های محصول میباشد . نکته سوم افزودنی هایی همانند نخ میباشد که توان تحمل شیلنگ را افزایش میدهد .

هر کدام از این مواردی که گفته شد در صورت زیادتر بودن موجب افزایش کیفیت و بهبره بری بیشتر از محصول میشود

 

شیلنگ های ترموپلاست

شیلنگ ترموپلاست یا همان پی وی سی تقویت شده با پودر لاستیک ، که برخی از ویژگی های شیلنگ های لاستیکی را در بر دارد . این محصولات یکی از گزینه های مناسب شیلنگ کشاورزی میباشد چرا که در کنار خواص خوب پی وی سی و لاستیک دارای قیمت مناسب و بصرفه ای میباشد .

شیلنگ های لاستیکی

از لحاظ مقاومت میتوان این محصولات در جایگاه بالایی قرار داد اما این نکته را باید در نظر داشت که به دلیل قیمت بالایی که برخوردار میباشد بصرفه نبوده و استفاده زیادی را برخوردار نمیباشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *