شیلنگ پزشکی

شیلنگ پزشکی

دسته بندی شیلنگ های پزشکی بسایر متنوع میباشد . یکی از دلایلی که میتوان عنوان کرد جنس های گوناگون مواد اولیه است که در تولید این محصولات اثر میگذارد .

این محصولات میتوان از موادی همانند پی وی سی و سیلیکون تولید کرد .

این محصولات مصارف بسیار زیادی در صنعت پزشکی دارند که کاربرد های منحصر بفردی دارند .

از جمله مصارف ان ها عبارت اند از :

  • قطعات دستگاه پزشکی
  • لوله ها و شریان های انتقال میعانات
  • طراحی باکتریوستات
  • استفاده در آزمایشگاه ها

 

مواد سازنده شیلنگ پزشکی

همانطور که گفته شد این محصولات در دو نوع مواد متفاوت ، پی وی سی و سیلیکون تولید میشوند . اما نکته که باید مد نظر گرفته شود تفاوت ها در کاربرد میباشد که باید موارد درخواستی با توانمدی های شیلنگ مغایرت داده شود .

شیلنگ های سیلیکونی به مواد درجه یک معروف میباشند که هزینه نسبتا بالایی را دارا میباشند . از نکات مثبتی که در مورد این محصولات میتوان بیان کرد تحمل حرارتی میباشد که توان بالایی دارد . از ویژگی های دیگر این محصولات کشش و انعطاف پذیری بالا اشاره کرد . قیمت این محصولات بصرفه نبوده و بیشتر در کاربرد های سخت مورد استفاده میشود .

نکته متقابل محصولات سیلیکونی ، پی وی سی است که از بعضی لحاظ دارای نقاط قوت است . یکی از اصلی ترین این موارد قیمت میباشد . به دلیل فراوانی مواد اولیه این محصولات از قیمت مناسبی برخوردار میباشند .

شیلنگ پزشکی

شیلنگ پزشکی

از نکات دیگر میزان انعطاف پذیری و کشش است که میتواند با محصولات مشابه دیگر (سیلیکونی یا لاستیک) برابری کند .

از نکات دیگر که باید در نظر گرفت تحمل حرارتی محصولات پی وی سی میباشد که توان تحمل متوسطی دارند . توصیه ای که میشود در صورت انجام اموری که دمای بالایی را نیاز دارد از محصولات پی وی سی استفاده نشود و این تنها تفاوت بین محصولات سیلیکون و پی وی سی است .

شیلنگ پزشکی پی وی سی به طور معمول با سفارش مشتری تولید میشود چرا که باید موادی که در ساختار شیلنگ استفاده میشود دچار تغییراتی شود .

این محصولات معمولا رنگ شفافی دارند هر چند که به درخواست مشتری میتوان این این شلنگ ها را در رنگ های مختلف مشاهده نمود .

این شیلنگ ها به دلیل قیمت پایین مناسب کار های یکبار مصرف هم نیز میباشد . که این یک نکته قابل توجه دیگر است . در صنعت پزشکی به دلیل رعایت برخی نکات استفاده از وسایل یکبار مصرف مرسوم میباشد و بعضی از شیلنگ ها به دلیل کاربردشان در دسته یکبار مصرف قرار میگرند . و با برسی اولیه متوجه بصرفه بودن پی وی سی میشوید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *