شیلنگ نسوز

شیلنگ سیلیکونی

شیلنگ سیلیکونی


وقتی حرف از شیلنگ های نسوز به زبان می آید محصولات سیلیکون به چشم می آیند . جنس های متفاوت دیگر دیگه ای هم میتوان به عنوان مواد نسوز نام برد اما به دلیل خواص و تست عملی بسیار عالی که این محصولات برخوردار میباشند تصمیم عاقلانه استفاده از این مواد میباشد .

این مواد به خالص بودن معروف میباشند . به طوری که میتوان از 100 درصد بودن خالصی مواد اطمینان حاصل کرد . وجود ناخالصی در شیلنگ میتواند اثر کاملا واضحی در محصول ایجاد کند و به همین سبب مواد خالص در این محصولات استفاده میشود .

 

ویژگی های شیلنگ سیلیکونی

از خاصیت های فیزیکی این شیلنگ میتوان به نبود بو و مزه اشاره کرد که نتیجه مواد خالصی است که به کار گرفته و تولید شده است . از خواص دیگر میتوان به رنگ اشاره کرد . میتوان اینگونه بیان کرد که رنگ اکثر شیلنگ های نسوز سیلیکونی بی رنگ یا شیری میباشد .

 

 

از قابلیت های اصلی که دلیل اکثریت خرید این محصول میباشد نسوز یا تحمل بالای دمایی میباشد . شیلنگ های سیلیکون نسوز توان تحمل دمای 100- تا 250+ درجه سانتیگراد را دارا میباشد .

از قابلیت های جذاب دیگر این محصولات کشش و انعطاف عالی آن ها میباشد . این محصولات به نسبت شیلنگ های لاستیکی دارای مقاومت بالاتری در برابر خوردگی دارند . ذخامت و گوشت این شیلنگ ها میتواند معیار اثر گذار در طول عمر وکشش محصول دانست .

شیلنگ نسوز

شیلنگ نسوز

کاربرد و کارکرد شیلنگ سیلیکون

به دلیل وجود قابلیت و خاصیت های زیادی که در بالا گفته شد میتوان این شیلنگ را در دسته پر کاربرد قرار داد به طوری که در صنعت پزشکی نیز قابلیت های بسیاری دارد . از کاربرد های دیگه این محصولات میتوان استفاده در صنعت پتروشیمی ، کشاورزی و دامپروی ، مشاین آلات صنعتی ، کوره های صنعتی و … اشاره کرد . به دلیل توان تحمل دمای های بسیار پایین یا دما های بسیار بالا استفاده در کوره ها کاربرد بسیاری دارد . و همچنین به دلیل وجود انعطاف و کشش در این محصولات استفاده در ماشین آلات نیز کاربرد دارد .

یکی دیگر از استفاده این شیلنگ جهت جابجایی مایعاتی نظیر شیر میباشد که باید به صورت کامل بهداشتی و فاقد هر گونه میکروب صورت بگیرد .

 

قیمت

اما به دلیل استفاده از بهترین ترکیبات و فرمولاسیون پیچیده این محصولات ، دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به شیلنگ های دیگر میباشد . اختلاف قیمت بالایی که بین محصولات سیلیکون و مابقی مواد است خرید این شیلنگ ها را دشوار و تا حدی حتی منصرف کرده است . از این رو شیلنگ های پی وی سی شفاف که قابلیت های مشابهی با این محصولات دارند توصیه میشود . به طوری که از تفاوت های اصلی فقط میتوان تحمل دما را نیز بیان کرد ولی در قابلیت های دیگر بسیار مشابه میباشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *