شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین


چیزی که شما ممکن است انتظار داشته باشید که مستقیم و حتی خسته کننده باشد، حوزه ای است که یک اشتباه کوچک تأثیر زیادی دارد شیلنگ بنزین انخابی سخت است . زمانی که انتخاب ضعیفی انجام شود، عملکرد و قابلیت اطمینان به خطر می افتد. موضوعات مورد علاقه همه یک اشاره دریافت خواهند کرد .

 

هنگامی که در مورد سوخت خودرو صحبت می شود، تعریف استاندارد برای سوخت، سوخت بدون سرب (تا اکتان 98) و دیزل است. طبق این تعریف، شلنگ سوخت استاندارد با ترکیبات اتانول، بیو دیزل یا منتول سازگار نیست .

موضوعاتی که قرار است در مورد آنها صحبت کنیم عبارتند از تزریق سوخت، کاربراتور، در کاربردهای مخزن، سازگار با نوع سوخت، شلنگ نصب شده و خط میباشد .

انتخاب صحیح بسیار مهم است. شلنگ سوخت نادرست منجر به خرابی زودرس می شود که باعث ترکیدگی خطوط، نشت سوخت و یا خرابی شیلنگ سوخت می شود که باعث آلودگی سوخت می شود که فیلترهای سوخت و انژکتورها را مسدود می کند.

 

میزان تحمل فشار

کاربردهای EFI معمولاً دارای فشار عملیاتی تا 225psi هستند، بنابراین شیلنگ انتخابی باید بتواند طول عمر قابل قبولی را در این فشارها ارائه دهد. فشار ترکیدگی معمول برای این شیلنگ سوخت در منطقه 400psi است. در این کاربرد از سه نوع شیلنگ نیتریل، نایلونی و بافته استفاده شده است.

بیایید ابتدا به سبک لاستیک نیتریل بپردازیم. این رایج ترین از این سه است. معمولاً از یک لایه داخلی ممتاز ساخته شده از NBR (نیتریل)، یک پوشش مارپیچی تقویت‌کننده و یک پوشش بیرونی ساخته می‌شود. لایه داخلی نیتریل در تماس مداوم با سوخت به آسانی تجزیه نمی شود و مقاومت در برابر نفوذ هیدروکربن ایجاد می کند. لایه میانی بافت مارپیچ نساجی استحکام مکانیکی را برای مقاومت در برابر فشارهای عملیاتی اضافه می کند. پوشش بیرونی ضخیم‌تر اغلب از CR (نئوپرن) ساخته می‌شود و حفاظت از دما، مقاومت در برابر سایش و کاهش هزینه ساخت را فراهم می‌کند. با داشتن انعطاف پذیری خوب، استفاده از این شیلنگ آسان است و امکان نصب همه کاره را فراهم می کند. برای اتصال شیلنگ به فیتینگ از گیره های شلنگ EFI نوع کرم یا گیره های پله ای و اتصالات خاردار استفاده می شود.

 

نوع سوخت و میزان دمای مناسب

بسیاری از تامین کنندگان دارای شلنگ سوخت EFI هستند که با انواع سوخت، بنزین، دیزل، بیودیزل، E-85، متانول و سوخت اتانول سازگار است.

برای اندازه‌گیری شلنگ EFI از قطر داخلی استفاده می‌شود و در اندازه‌های امپریالیستی و یا میلی‌متر بیان می‌شود. شیلنگ 8/3 نیز 9.5 میلی متر نامیده می شود. از نظر فنی، این شیلنگ به SAE30R9 ساخته شده است و دارای محدوده دمایی 30- تا 100+ درجه سانتیگراد با فشار ترکیدگی به اندازه 4 تا 5 تایمر فشار کاری است.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که این شلنگ برای استفاده در مخازن سوخت نیست. قرار نیست خود تخریب شود، اما لایه بیرونی به مرور زمان در تماس دائمی با فیلترهای سوخت و انژکتورهای مسدود کننده سوخت از بین می رود.

 

شیلنگ بنزین نایلون

لوله نایلون شیلنگ سوخت انتخابی توسط تولید کنندگان است. دلیل اصلی این امر داشتن توانایی کاهش انتشار تبخیر به سطوح بسیار پایین (تراوایی بسیار کم) است. مزایای اضافی سطح داخلی صاف و قابلیت مطابقت با شکل است. مطابقت با شکل و اتصالات سریع نایلونی نصب را در مرحله تولید خودرو بسیار سریع و آسان می کند. تولید کنندگان آن را دوست دارند. اتصال سریع نایلونی اتصالات سریع و ایمن را فراهم می کند. با توجه به اینکه با افزایش سن اتصال سریع، امنیت اتصال کاهش می یابد و نیاز به تعویض دارد.

 

شیلنگ بنزین نایلون در برابر اکثر انواع سوخت از جمله نیترو متان مقاوم است، فشار کاری 250psi و فشار ترکیدگی تا 1000psi دارد. محدوده دمای عملیاتی 30- تا 120 درجه سانتیگراد و در لوله پیچ خورده صلب و انعطاف پذیر موجود است. لوله پیچ خورده اغلب در مخزن برای اتصال پمپ بنزین به ماژول استفاده می شود. این شیلنگ پیچ خورده به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت در برابر غوطه ور شدن در سوخت، برای استفاده در مخزن مناسب است. در قسمت پایین شیلنگ نایلونی به ابزار خاصی برای جایگزینی اتصالات سریع نیاز دارد و کار با آن به دلیل ساختار سفت و سخت کمی دشوارتر است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید شلنگ نایلونی یک لایه در ساخت است. این ساخت و ساز ساده هزینه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین

شلنگ بافته شده کمی پیچیده تر است. موجود در هسته داخلی نیتریل و PTFE با نوارهای ضد زنگ، پلی استر یا نایلون. شیلنگ بافته شده با نیتریل همان خواص شلنگ EFI را دارد.اعداد خط تیره (-) برای شناسایی اندازه شلنگ های بافته شده استفاده می شود. شیلنگ -6 از اتصال -6 استفاده می کند. نه تنها اندازه داشبورد صحیح مورد نیاز است، بلکه نوع مناسب اتصال با نیتریل بافته شده و شلنگ PTFE با استفاده از اتصالات منحصر به فرد مورد نیاز است. به طور کلی شلنگ بافته شده نامیده می شود که اصطلاح واقعی آن سری 100، سری 200 و غیره است. شماره سری اتصالات مورد نیاز و ساختار شلنگ را مشخص می کند. سری 200 شیلنگ تضمینی سازگاری با تمام سوخت های مدرن است. شیلنگ بافته نیتریل سری 100 است.

 

شیلنگ نیتریل

شیلنگ نیتریل بافته شده اجازه می دهد تا سوخت از طریق آن نفوذ کند. به همین دلیل نیتریل بافته شده باید فقط در قسمت بیرونی خودرو استفاده شود و هرگز در داخل کابین استفاده نشود. با استفاده از این شلنگ بوی سوخت در اطراف خودرو خواهید داشت. بدون نشت سوخت فقط بو. شیلنگ نیتریل مغزدار از جنس استنلس استیل می تواند در کاربردهای زیردریایی استفاده شود.PTFE بافته شده وزن سبکی دارد و به راحتی مونتاژ می شود. شعاع خم شدن قابل دستیابی در مقایسه با شیلنگ های بافته دیگر کمتر است و اغلب اتصالات شلنگ اضافی برای نصب منظم مورد نیاز است. PTFE با تمام سوخت ها و روغن ها سازگار است. با فشار کاری 1200+psi و فشار ترکیدگی 4000+psi برای کاربردهای عملکرد، این انتخاب بسیار خوبی است. شلنگ تفلون یا PTFE سری 200 است.

 

هنگام صحبت در مورد سبک عملکرد، قفل فشار شلنگ باید ذکر شود. Push lock یک شلنگ نیتریل است و تمام خواص یکسانی دارد. اتصالات با این حال بسیار متفاوت است. نصب آنها بسیار ساده است و خدمات بسیار خوبی ارائه می دهند. به دلایلی که نمی‌دانم برخی افراد علاقه زیادی به شیلنگ و اتصالات سبک قفل فشاری ندارند. ادعای خرابی شیلنگ و اتصالات. من شخصاً زمانی که اتصال به درستی ایجاد شده و شیلنگ به خوبی نگهداری می شود، شاهد خرابی نبوده ام.

 

 

اکنون چندین بار به شلنگ سوخت شناور اشاره کرده ایم، بنابراین اجازه دهید کمی بیشتر به عمق برویم.شیلنگ سوخت معمولی فقط برای مقاومت در برابر تماس داخلی سوخت طراحی شده است. در کاربردهای شناور، قسمت بیرونی شیلنگ سوخت در تماس دائمی با سوخت است. دو بازیکن متمایز وجود دارد، سبک لاستیکی شامل مغز فولادی ضد زنگ و نایلون.شیلنگ شناور لاستیکی برای برآوردن الزامات SAE 30 R10 ساخته شده است. این نوع شیلنگ داخل مخزن دارای پوشش خارجی لوله فلورالستر برای به تاخیر انداختن پیری، فیبر آرامید مورد استفاده برای پوشش مارپیچ و قسمت داخلی نیتریل است. فشار عملیاتی 250psi و فشار انقباض 500psi این شیلنگ را برای سیستم های EFI مناسب می کند. انعطاف پذیری در مقایسه با شیلنگ EFI غیر شناور محدود است.

 

شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین

من ادعاهایی مبنی بر ترکیدن شیلنگ شناور نیتریل شنیده ام. بار دیگر من هرگز شاهد چنین چیزی نبودم و آن را بعید می دانم. باید شیلنگ معیوب، گیره های نادرست یا احتمالاً شعاع خمش تیز باشد که باعث ایجاد حفره یا فرسایش می شود. من هرگز این فرصت را نداشتم که ترکیدگی شیلنگ مخزن را برای تعیین علت خرابی بررسی کنم.شلنگ نایلونی برای استفاده در مخزن قبلاً پوشیده شده است و انتخاب بسیار خوبی برای استفاده در مخزن است.آیا تا به حال به استفاده از شلنگ کم فشار ارزانتر برای خط برگشت در خودروی EFI خود فکر کرده اید؟ کاربراتور یا شلنگ برگشت از نظر ساخت بسیار شبیه به شلنگ EFI است که برای فشار کمتر طراحی شده است. به طور معمول فشار عملیاتی <50psi است. درجه بندی فشار کمتر باعث می شود هزینه تولید کمتر از شلنگ های فشار بالاتر باشد.اندازه شیلنگ سوخت با EFI یکسان است و سازگاری با انواع مختلف سوخت نیز مختص شیلنگ است. این شیلنگ مطابق با SAE30R7 ساخته شده است

 

خط سخت آلومینیومی بدون درز یک انتخاب مقرون به صرفه برای خطوط سوخت فشار بالا و پایین است. نصب بسیار تمیز با خط بدون درز تمام طول امکان پذیر است. نصب خط سخت ممکن است زمان بیشتری را صرف کند زیرا نیاز به استفاده از خم کن و برش لوله دارد. فیتینگ عاقلانه فشرده سازی و اتصالات شعله ور معمولا استفاده می شود. هارد لاین دارای دوام استثنایی است که بهترین در بین خطوط سوخت است. فشار انفجاری مشابه سایر خطوط سوخت است که در محدوده 780psi قرار دارند. خط سخت فولاد ضد زنگ نیز یک گزینه است.

 

تخلیه ساکن را نباید نادیده گرفت. شیلنگ سوخت باید بتواند تجمع استاتیکی را که به دلیل جریان سوخت در داخل شیلنگ ایجاد می شود، تخلیه کند. همانطور که سوخت با سرعت بالا جریان می یابد، اصطکاک ناشی از سیال الکتریسیته ساکن تولید می کند. همه شیلنگ های سوخت با کیفیت بالا دارای یک افزودنی شیمیایی رسانا هستند تا به الکتریسیته ساکن اجازه تخلیه ایمنی را از طریق شلنگ به بدنه خودرو بدهد. این اطلاعات زیادی برای تصمیم گیری خوب در هنگام انتخاب شیلنگ سوخت است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *